Český černý česnek
Máte rádi česnek? Dopřejete si alespoň občas topinky potřené česnekem? Přidáváte česnek do gulášů, pomazánek, omáček, polévek a dalších tepelně upravených pokrmů? Pak jistě děláte dobře, protože obsahuje kromě antioxidantů a vitamínů i mnoho organické síry, která je pro náš organismus nedocenitelným partnerem.
Ne každý však snáší palčivou česnekovou chuť a typický odér, který ji provází. A právě to byl jeden z důvodů, proč se začalo s experimentováním podrobit česnek fermentačním pochodům. Fermentace běžného kuchyňského česneku probíhá pomocí mikrobiologických kultur ve speciálním prostředí, kde panují předem dané podmínky, zejména vlhkost vzduchu a teplota. Fermentací se docílí nejen změny zabarvení česnekových stroužků, ale v první řadě v nich dojde k jistým biologickým přeměnám. Složky semen se rozloží na lépe využitelné látky a zjednodušeně řečeno se v nich znásobí výživový potenciál. Zároveň se v kvašeném černém česneku potlačí nepříjemná štiplavost a česnekový zápach.
Černý fermentovaný česnek posiluje některé tělesné funkce a působí tak léčebně či preventivně proti mnoha civilizačním chorobám. Když se odhodláte černý česnek koupit na zkoušku, posílíte jím mimo jiné imunitní systém a zároveň vaše srdce a krevní oběh. Látky obsažené v černém česneku mají výrazný antioxidační efekt, který pomáhá proti předčasnému stárnutí a ztrátě regeneračních schopností tělesných buněk.
A kde koupit černý česnek? V běžných obchodech s potravinami se s ním prakticky nesetkáte, musíte tedy pátrat po prodejnách zdravé výživy, buď na Internetu, anebo v síti kamenných prodejen. Černý česnek se do prodeje dostává bud ve formě tablet, což je slisovaný rozemletý prášek česnekových plodů, anebo v podobě celistvé, v nevyloupaných stroužcích. Účinné jsou obě formy, ale přece jen je u neloupaných stroužků vždy jistota, že do nich nejsou přidávána žádná nežádoucí aditiva.
Stránka 1 z 1 - 1 položek celkem