Všimli jste si někdy, kolik přibylo za poslední roky lidí v produktivním věku s šedými vlasy, a kolika lidem vlasy vypadávají již krátce po dosažení plnoletosti? Toto je jeden z civilizačních problémů současné doby, plné stresu a neutěšených mezilidských vztahů. Spolu se stresem, zejména jeho chronickou formou, se na špatné kvalitě vlasů a pokožky podílí také nevhodně poskládaný jídelníček.
Vlasy a pokožku je třeba vyživit
Možná, že jste již zaslechli informaci, že lidské tělo funguje na principu priorit, co se týče zásobování energií, živinami a regeneračními procesy. Na prvním místě musí bezpodmínečně být zcela v pořádku mozek, srdce, ledviny a játra, a teprve až na konci seznamu jsou pokožka a vlasy. Všimněte si, jak i lidé bez vlasů nebo s šedinami mají stále dostatek sil pro fyzicky namáhavou činnost, protože jejich orgány a svalstvo jsou relativně v pořádku.
Jestliže tedy ztrácíte vlasovou pokrývku nebo se mění do šedavých odstínů, není to nic tragického, ale je to již první známka toho, že něco není v pořádku. Nastává vhodný okamžik pro zamyšlení nad svým životem, nad životosprávou, a také nad tím, jak podpořit zdravé vlasy vhodnými přírodními doplňky stravy na vlasy.
Kromě přírodních kvalitních šamponů a kondicionérů věnujte pozornost i bylinkám pro husté vlasy, z nichž velmi účinné jsou zejména kopřiva a měsíček, a to jak pro vnitřní užívání, tak i vnější aplikaci. Bylinky na vlasy
Velmi vhodnými doplňky stravy pro růst vlasů jsou i ájurvédské čaje, například Bhringaraj, který kromě vlasů detoxikuje i jaterní tkáň. A možná vám uniklo, že na vlasy výborně působí i vojtěška Alfalfa a také kokosový olej z plodů v BIO kvalitě. Olej můžete přidávat do pokrmů a zároveň jej vtírat do vlasové pokožky namísto kondicionéru. Výhodou všech těchto přípravků je poměrně nízká cena a velmi dobrá dostupnost.