Překyselení organismu
Nejprodávanější
Termínu „překyselení organismu“ se mnozí lidé vysmívají, a mezi nimi dokonce i někteří s akademickým titulem. Domnívají se, že kyseliny přece konzumujeme ve stravě každý den, například kyselinu octovou v salátu, kyselinu citronovou v pomerančích, a ty přece tělu neškodí. Pravdu mají ovšem pouze částečně, protože tyto kyseliny sice neškodí, ale konzumace nevhodných potravin vyvolává v organismu metabolické reakce, při nichž vznikají tzv. odpadní kyseliny. A ty pochopitelně škodí ve značné míře. Jestliže je nestačí tělo vyloučit játry a ledvinami, mohou se ukládat v pokožce (atopický ekzém a některé novotvary), mohou se ukládat v tukové tkáni a mezi orgány v podobě různých bulek a cyst, a později mohou být jednou z příčin nádorového bujení.
Co si však řada lidí neuvědomuje, je vliv překyselení organismu na psychiku. Může způsobit nespavost, deprese, nesoustředěnost, mizernou náladu, až agresivitu, a také úbytek hořčíku, což vede k velmi nepříjemným stavům únavy a neschopnosti vykonávat běžné každodenní činnosti (chronický únavový syndrom).
Jak překyselení léčit
Je to docela jednoduché. V první řadě se musíte soustředit na vhodnou životosprávu, tedy zaměřit se na náhradu bílého pečiva a sladkostí celozrnnými výrobky, na konzumaci ovoce, zeleniny, luštěnin a zdravých rostlinných olejů lisovaných za studena, a na vhodný pitný režim (bez alkoholu).
Vypomáhat si můžete i velice efektivně některými potravinovými doplňky, které primárně cílí na tento problém, a sice sladkovodní sinice (bakterie) Spirulina a sladkovodní jednobuněčná řasa Chlorella.
Tyto organismy dovedou v těle na sebe navázat mnoho toxických odpadních kyselin a zároveň zásobují organismus hořčíkem a dalšími prvky, které jsou jejich přirozenou součástí. Chlorellu i Spirulinu můžete užívat pravidelně po celý rok, aniž byste se obávali vedlejších účinků.