Nevýhodou léků syntetického původu je zaměření na příliš úzké spektrum obtíží. Jde o to, že většina z nich nepůsobí komplexně a nezahrnuje v sobě více faktorů, které přispěly ke vzniku problému. V lidském těle je totiž vše dokonale provázáno a moderní medicína dosud nedokáže odhalit veškeré spojitosti. Těmi se však zabývá již tisíce let Tradiční čínská medicína a indická Ájurvéda. Nedovedou sice přesně vědecky pojmenovat některé jevy, ale podstatné je, že si uvědomují mnoho souvztažností, a že léčí nebo preventivně působí na naše neduhy přírodními prostředky. Nejčastěji se k tomu využívají bylinné směsi, jejichž působení je velmi dobře popsáno na základě rozsáhlých zkušeností, a těchto výhod můžeme využít k našemu prospěchu.
Jednou z častých obtíží moderní civilizace je únava zraku. Většina firem očekává od svých zaměstnanců profesionální výkon, a to za podmínek, které někdy překračují tělesné možnosti. Máme sice k dispozici mnoho strojů a mechanismů, které usnadní fyzicky namáhavou dřinu, jenže docela často se zapomíná na náš unavený zrak. Příliš mnoho ostrého světla „studené bílé“ z LED diodových zářivek a žárovek v kancelářích a továrnách dává našim očím zabrat, a jestliže tomu ponecháme volný průběh, budeme neustále namísto efektivního řešení zvyšovat dioptrie na brýlích.
Dejte vašemu zraku šanci na samoozdravné procesy
Unavené oči se dokážou „o sebe postarat“ a zregenerovat, musíme jim ale k tomu dát vhodné podmínky. Kupříkladu pro podporu zraku ájurvédskou bylinnou směs Alochaka. Tento čaj na oči působí synergicky, to znamená, že poskytuje výživu nejen jim, ale i dalším částem těla. Zlepšuje prokrvení oční tkáně a pomocí výživových prvků je rychleji regeneruje.
Mezi nejznámější bylinky na oči patří lékořice lysá, máta rolní, zázvor a kořen kurkumy. Jestliže je smícháte ve vhodném poměru, poskytnete vašemu zraku významný doping, a to čistě přírodního původu, bez sebemenšího náznaku vedlejších efektů, které jsou typické pro mnoho syntetických léčiv.