Mozková činnost
Nejprodávanější
Pracujete převážně „hlavou“ a jste přetíženi mnoha starostmi a zodpovědností za chod domácnosti či za výchovu vašich ratolestí? Anebo patříte mezi dříve narozené a váš věk již neposkytuje takovou duševní svěžest a výkonnost, jako v mládí? Pak byste mohli vyzkoušet některé poklady indické Ájurvédy.
Ashwagandha, Brahmi a Chyawanprash
Co název, to skutečný pojem ve světě přírodní léčby a prevence chorob nervové soustavy a mozku. Indická ájurvéda považuje tyto bylinky za nesmírně důležité, a je vůbec zázrak, že je máme i my k dispozici. Lidé, kteří je užívají pravidelně, vám potvrdí, že skutečně zabírají, a to bez vedlejších efektů, s nimiž se potýkají mnohé syntetické léky.
Zatímco Ashwagandha a Brahmi (Bakopa drobnolistá) jsou bylinky, zařazované do kategorie silných adaptogenů, Chyawanprash je bylinnou směsí, jejímž opěrným bodem je Embilika lékařská neboli Amalaki. Všechny tři léčebné přírodní bylinné zdroje mají jedno společné – urychlují regeneraci nervové soustavy a mozku, podporují jejich činnost, zlepšují prokrvení cév, které je zásobují živinami, a pomáhají je také detoxikovat. Zejména Amalaki je silným antioxidantem a lze jej doporučit každému, včetně těch z vás, co žijí ve městech, v hlučném prostředí, zasaženi smogem a stresovými situacemi.
Ájurvéda má k dispozici na zlepšení funkce mozku a nervové soustavy ještě několik čajových bylinných směsí, například čaj Pitta, Jaiphal a Jatamansi. Liší se mezi sebou v některých spíše drobnějších ohledech, ale v zásadě pomáhají na podobné bázi podpory mozkové činnosti.
Dodržujte doporučené dávky - ájurvédské čaje si získaly mnoho spokojených zákazníků již za dobu několika desítek let. Co je však podmínkou k úspěchu v léčbě i prevenci, je správné dávkování. V bylinné léčbě je totiž nutné dopřát organismu pouze omezené množství účinných látek, aby je dokázal využít, a nedocházelo k předávkování a naopak k přetěžování vnitřních orgánů.