K narození dítěte neodmyslitelně patří i kojení mateřským mlékem. Shatavari je jednou z bylinek při kojení, která podporuje tvorbu mateřského mléka a zejména jeho přirozené složení. Mateřské mléko je totiž pro miminka tou nejlepší výživou, kterou mohou mít k dispozici.
Vyzkoušejte bylinku Shatavari
Shatavari je prastarý název rostliny z indického sanskrtu, kterou možná budete znát jako jednu z odrůd chřestu. Je to bíle kvetoucí keřík s drobnými lístky a vzhledem k tomu, že dovede přežít v přírodě v drsných horských podmínkách, převážně v kamenitém podloží, uchovává ve svých kořenech obrovské množství živin. Sušený a rozemletý kořen se používá v Ájurvédě jako léčebný prostředek pro celou řadu onemocnění, a velkého efektu lze docílit zejména u ženských orgánů, spojených s reprodukcí a kojením. Je to vlastně jeden z nejúčinnějších doplňků stravy při kojení.
Zásady správného kojení
Každá maminka intuitivně ví, jak a kdy kojit svého potomka, v tomto směru stěží můžeme silnému intuitivnímu poutu předkládat další rady, ovšem přece jen si mnozí z nás neuvědomují, jak neblahé vlivy mají některé neblahé vlivy současné doby.
Stres – na malá miminka má velice silný neblahý dopad jakýkoli stres, nejen co se týče přímého vlivu, ale i působícího na maminku. Promítá se to i do složení mateřského mléka a oslabuje to pak imunitní systém matky i dítěte. Snažte se stresu vyhýbat, jak to jen jde, a vypomáhat si můžete i bylinkou Shatavari, která upravuje výskyt stresových hormonů v krvi, a tím pádem i v mateřském mléce.
Jedy – organismus novorozeňat a batolat je nesmírně citlivý na jakékoli cizorodé látky, s nimiž přichází do styku při doteku pokožkou, při vdechování v ovzduší a při konzumaci mateřského mléka. A tak jen připomínáme, že kromě cigaret, alkoholických nápojů a kávy nebo černého čaje (kofein), které by měly být při kojení zapovězeny, musíte dávat velký pozor na různá čistidla, dezinfekce a saponáty, vonné tyčinky, osvěžovače vzduchu a další nebezpečné chemické látky.