Klimakterium
Nejprodávanější
Klimaktérium neboli období přechodu je pro každou ženu nesmírně zatěžující a frustrující, jestliže se dostaví nepříjemné tělesné i duševní symptomy. V těle někdy dochází k až velmi bouřlivým reakcím na prudké hormonální změny a výkyvy a současná západní medicína nenabízí ucelená řešení, která by uspokojila každou ženu. I to je důvodem, proč se mnohé z nich obrací jinam, kde do hry promlouvá přírodní medicína.
Klimaktériem se již tisíce let zabývá Tradiční čínská medicína, indická Ájurvéda a přírodní léčebné prostředky domorodců z peruánských And. Tyto zdánlivě, dle západního modelu, primitivní nevědecké kultury však disponují mnoha zkušenostmi, s nimiž slaví úspěchy po celém světě.
Shatavari – adaptogenní rostlina (nejen) na ženské problémy
Ájurvéda léčí potíže v ženském přechodu bylinky na klimakterium, jejichž základ tvoří rostlina jménem Shatavari. Řadí se do kategorie adaptogenních bylin, což znamená, že adaptuje organismus na stresové vlivy a zároveň redukuje nadbytečný výskyt stresových hormonů v krevním oběhu. Shatavari dovede zareagovat v kterémkoli věku včetně období přechodu, a je proto cenným léčivem, co při správném dávkování nepřináší prakticky žádné vedlejší účinky.
Maca peruánská – jihoamerický zázrak
Obdobné úspěchy lze přičíst i bylince jménem Maca peruánská. Roste ve značných nadmořských výškách peruánských And, kde panují drsné podmínky, pro přežití jiných rostlinných druhů zcela nevhodné, například nízký tlak vzduchu a mrazivé počasí s ledovými silnými větry. Maca tu přežívá díky masivnímu kořenovému balu, v němž se ukrývá obrovské množství výživných látek. A s rozemletým usušeným kořenem se pak dají léčit nejen potíže v klimaktériu, ale v podstatě cokoli jiného. Ne náhodou se proto Mace peruánské přezdívá „Peruánský ženšen“, a je považována za jednu z nejsilnějších léčivých bylinek na světě. Klimakterium bylinky pomohou ženám toto období snášet mnohem lépe, než mnohé syntetické léky.