Himálajská sůl
Nejprodávanější
Himálajská sůl z Pákistánu je typická svou narůžovělou barvou, která jen stěží unikne vaší pozornosti. Jak v Evropě, tak v Americe je tato kvalitní sůl velmi populární a používá se nejen ke konzumaci, ale má své bohaté využití i v kosmetice, v léčivých přípravcích i v aromalampách. Takže typický krystal růžové himálajské soli máte možná doma na stole i vy.
Známá růžová barva himálajské soli je způsobena řadou příměsí, které tato sůl obsahuje, především sloučeninami železa.
Právě kvůli přírodním příměsím je himálajská sůl růžová tak populární. Tato sůl totiž neobsahuje pouze chlorid sodný, ale i celou řadu minerálů a stopových prvků, byť ve velice malém množství. Běžně se udává, že himalájská růžová sůl obsahuje více než 80 dalších látek, byť tyto příměsi tvoří v soli zhruba dvě procenta obsahu.
A o jaké prvky cenné pro lidské zdraví se jedná?
V himálajské soli najdeme především vápník, hořčík, draslík, železo, ale také zinek či měď. Byť se tyto látky vyskytují v soli v opravdu malém množství, přesto jsou přínosem pro lidské zdraví. Právě obsahem cenných prvků se himálajská sůl významně odlišuje od běžné stolní rafinované soli.
Jaký je rozdíl mezi himálajskou a běžnou stolní solí?
Himálajskou sůl můžete používat naprosto stejně jako klasickou stolní sůl. Navíc ji můžete využít i ke koupelím anebo k výrobě pleťových masek.
Rozdíl mezi solemi spočívá především v obsahu příměsí. Hlavní část obou solí tvoří chlorid sodný. Himálajská sůl navíc obsahuje velké množství stopových prvků a jiných látek. Naopak běžná stolní sůl je příměsí zbavená, ale je uměle obohacena o jód, který je rovněž významný pro lidské zdraví. V případě, že si budete pravidelně kupovat například himálajskou sůl 1 kg, neměli byste zapomínat na doplnění jódu z jiných zdrojů potravy.
Zajímá vás, kde koupit himálajskou sůl? Díky její vysoké oblibě na ni narazíte na mnoha místech.