Čajové sojové vonné svíčky
Nejprodávanější
Aromalampy se staly oblíbeným prodejním artiklem již na počátku devadesátých let. Od té doby se jich ve světě prodaly stamiliony kusů a možná, že i vy máte alespoň jednu doma. Odpařování vody s éterickými oleji má poměrně značný pozitivní význam zejména na psychiku, kterou zklidní a uvede do stavu vnitřní harmonie a pohody. Ať už si zvolíte jakýkoli druh oleje, vždy vám bude přínosem. Jde totiž o čistě přírodní záležitost, která nemá se syntetickými látkami z laboratoří nic společného. Je tu však jeden zádrhel, a tím jsou samotné čajové svíčky.
Čajové svíčky, které běžně nakoupíte i v supermarketu, se vyrábí z ropných derivátů – z parafínu. Ten je sám o sobě v podstatě neškodný, dokud neslouží jako svíčkové palivo. Jakmile parafínovou svíčku uvedete do provozu, tedy zapálíte vnitřní knot, z rozehřátého parafínu se do ovzduší začnou uvolňovat karcinogenní látky, například formaldehyd, benzen a toluen.
Nahraďte parafín jiným zdrojem
Čajové svíčky lze naštěstí nahradit jiným palivem – svíčkami vyrobenými ze zdravotně nezávadných zdrojů. Jsou to buď sojové čajové svíčky, anebo přírodní čajové svíčky ze stearinu, palmového vosku nebo včelího vosku. Zejména sojové čajové svíčky vám vydrží v aromalampě déle, protože se nespalují tak rychle a hoří (oxidují) při nižší teplotě.
Vonné čajové svíčky pak můžete bez obav vkládat do solných lamp a do aromalampy pro éterický olej, aniž byste se obávali vdechování toxických výparů. Užijete si vůně rostlinného oleje naplno.
Čajové svíčky ze sojového vosku se zhotovují tak, aby neobsahovaly jedovaté látky proti rostlinným a hmyzím škůdcům (herbicidy a pesticidy), a sojový vosk je čistě přírodní produkt, který můžete bez obav likvidovat v kontejneru na směsný odpad. Nic závažného se nestane ani tehdy, nastrouháte-li vosk třeba na zahradu do záhonu s mrkví.