Zdraví z ječmene
Občas se traduje, že pro zdraví stačí nedělat nic proti němu. Ale byť i to je vlastně kus pravdy, není to zase až tak docela jenom tak. Protože tím, že si zdraví nepoškozujeme, ho sice teoreticky nepozbudeme, ale ani si ho nezajistíme.
K tomu, abychom zdraví získali a maximálně si ho upevnili, potřebujeme, aby se mu dostávalo i naší maximální aktivní podpory. A to mimo jiné i tím, že se budeme stravovat tak, jak je nám to nejprospěšnější.
A co taková kvalitní a zdravá strava znamená v praxi? Jak se určitě shodneme, je dobré využívat především darů přírody, a to té nejčistší. A i z darů naší země bychom si měli vybírat, protože i zde je něco dokonalejší než to ostatní.
Něčím, co by na našem jídelníčku nemělo chybět, je třeba i mladý ječmen. Jakkoliv by se totiž ti neznalí z našich řad mohli domnívat, že nejde o nic jiného než o banální nedozrálé obilí, není to až tak docela pravda. I takový mladý ječmen má celou řadu pozitiv.
Jaká? Například to, že obsahuje třeba četné minerály, mezi nimiž si můžeme zmínit dejme tomu hořčík, draslík, vápník, měď, železo či fosfor, že jsou v něm obsaženy i nezbytné vitamíny C, E, K a B, že v této formě můžeme získat i řadu aminokyselin, nejednou i těch esenciálních, a že se nám z tohoto produktu dostane i vláknina, betakaroten či chlorofyl. A to vše nám prokazuje skvělé služby.
Díky zde obsaženým antioxidantům se nám snáze podaří ochránit své tělo, chlorofyl nám poskytuje protizánětlivý účinek, zlepšuje metabolismus a podporuje i krvetvorbu, i oběhovou soustavu, vitamíny B jsou nezbytné pro dokonalé fungování naší nervové soustavy, díky tomuto ječmeni odoláme překyselení organismu… Prostě je tu mnoho z toho, bez čeho by náš organismus mohl strádat. Což ale rozumně uvažující lidé nemohou dopustit.
A jaké je u něčeho jako mladý ječmen dávkování? Jak se tento produkt konzumuje? Je to vlastně docela snadné. Snadné, a přitom více než užitečné pro náš spokojený život.