Himálajská sůl je díky své typické růžové barvě nepřehlédnutelná, takže už ji někdy potkal snad každý. Třeba nejen v obchodě, ale také na stole u svých známých – mezi lidmi jsou velmi populární i velké solné krystaly.
Nicméně himálajská sůl není jen pěkná dekorace, ale má také spoustu příznivých účinků na lidské zdraví – pojďme se s ní, proto seznámit blíže!
Čím se liší himálajská sůl od běžné kuchyňské soli?
Jistě vás zajímá, co vám může himálajská sůl nabídnout navíc, zkrátka čím se liší od běžné kuchyňské soli. Rozdíl spočívá především v celé řadě minerálů a stopových prvků, které himálajská sůl obsahuje. Více než 98 % této soli tvoří chlorid sodný, tedy látka, kterou známe pod běžným označením „sůl“. Ovšem zbylá dvě procenta tvoří více než osmdesát cenných látek, které povzbudí vaše zdraví.
Naopak to, co v himálajské soli nenajdete, je jód – pokud budete tuto sůl konzumovat pravidelně, měli byste tento prvek pravidelně doplňovat do organismu. Obyčejná kuchyňská sůl je jódem uměle obohacená.
Čím vám může himálajská sůl prospět?
Díky tomu, že je himálajská sůl bohatým zdrojem minerálů a stopových prvků, můžete ji využít k doplnění těchto látek do organismu. V tomto směru je skvělá himálajská sůl na migrénu. Himálajská sůl migrénu rychle zažene tím, že do organismu rychle dodáte chybějící elektrolyty a minerální látky. Jestliže vás trápí časté bolesti hlavy, pak vypijte sklenici vody se lžičkou rozpuštěné himálajské soli a s citrónem.
Nejen na jídlo, ale i do koupele
Velice populární jsou domácí koupele v roztoku himálajské soli. Tato sůl na rozdíl od všech ostatních hydratuje pokožku, optimalizuje její pH, a ještě vám může pomoci od nepříjemných ekzémů. Proto neváhejte a dopřejte si potřebné uvolnění relaxaci a regeneraci svého organismu.
Himálajská sůl vám pomůže najít ztracenou životní rovnováhu!