Nepřehánějte to s pitným režimem
Sledujte zvířata – pokud máte doma nějakého mazlíčka (psa nebo kočku), sledujte, kdy se chodí napít. Když je krmíte suchými granulemi, jdou k misce s vodou častěji, než při krmení např. masovými kapsičkami. Mají snad zvířata nějaký záznamník, kam si zapisují, kolik vody vypila? Řídí se pocitem žízně a to samé dělejte i vy. Nemáme pocit žízně náhodou, více vody potřebujeme po sportu, v horku, méně naopak v chladném prostředí a při sedavém zaměstnání, však to znáte. Nepřehánějte to s tekutinami, nemusí to dobře skončit. Podobně, jako s květinami v květináči, které přelijete. Pouze u některých seniorů může být pocit žízně utlumen, ale zde se rovněž vyplatí střídmost a rozumný přístup.
Ledvinový kolaps – jsou známy případy, a dokonce jde i o diplomované zdravotní sestry, kdy lidé zkolabovali v důsledku nadměrného pití tekutin. Všude kolem vás se to hemží pitnými režimy, že musíte denně vypít tolik a tolik tekutin, ale zapomínáme na to, že např. v polévce nebo obilné kaši je vody značné množství. Když pak k tomu vypijeme ještě celou láhev kojenecké vody, která je velmi měkká (postrádá minerály), může dojít až k extrémnímu případu otravy vodou. Ledviny to zkrátka nezvládnou a i u vody platí zlaté pravidlo střední cesty.
Měkká voda vytahuje z těla minerály – lidé berou vodu jako vodu a to je chyba. V ideálním případě by mělo jít o slabě mineralizovanou, tzv. střední tvrdost. Většina měst má velmi tvrdou až středně tvrdou vodu, a to je vcelku v pořádku. Jsou ale místa, kde je voda téměř prostá minerálů, je mírně kyselá (má kyselejší pH), tedy např. Jeseníky, Krkonoše, Beskydy atp. To samé se ale týká těch, co nakupují (a většinou zbytečně, neboť kvalita kohoutkové vody je u nás špičková) kojenecké velmi měkké vody, takže třeba v Praze takto pijete vodu, jako byste žili v horách. Příliš mnoho měkké vody však z těla vytahuje minerály, hlavně hořčík, a to může vést i k překyselení organismu.