Copak je to ashwagandha?
Když se chce někdo cítit v životě skvěle, neměl by nic ponechávat náhodě a měl by se o své zdraví náležitě starat. A to co možná nejefektivněji, nejdokonaleji. Určitě by touha po našem zdraví neměla skončit u toho, že si koupíme nějaké pochybné pilulky, o nichž nám reklama nakuká, že právě tyto zajistí, že se dočkáme ve skvělé kondici života Metuzaléma.
Zdraví, to totiž není (jenom) nějaká chemie. Zdraví vzchází, vždy vzcházelo a zřejmě i vždy bude vzcházet z lůna přírody. A je vlastně jedno, zda jde o přírodu naši nebo jakkoliv exotickou.
Prospěšná nám může být například i ashwagandha. A protože dost možná doposud nevíte, oč se jedná, pojďme si ji aspoň krátce představit.
Jde tu o produkt vyráběný z kořene tropické rostliny vitánie snodárné, jenž kromě zmíněného pojmenování ashwagandha nese třeba i název indický ženšen. Tento je již po tisíce let využíván ajurvédskou medicínou, a protože pochází výlučně z ekologického zemědělství, nemůže na něm být nic špatného.
Od tohoto může člověk očekávat životní sílu a vitalitu, a to natolik, že jde vlastně o pomalu učiněný elixír mládí. Díky tomuto se stává uživatel odolnějším vůči stresu, dá se dosáhnout překonání únavy, posílení koncentrace a paměti, dá se tu dosáhnout i vyšší psychické i fyzické vitality a zlepšení spánku. A když je toto doprovázeno ještě něčím takovým, jako je zpomalení stárnutí organismu, myslím, že není co dodat. Že jde prostě o něco, co bychom měli znát a používat. Protože to, jaké má ashwagandha účinky, pochopitelně nemůže nikoho nechat lhostejným.
A tak si moudří lidé pořizují ashwagandha prášek, vyrobený z kořene této rostliny, v němž jsou obsaženy ty nejužitečnější látky. Tento pak stačí rozmíchat v džusu nebo vodě a vypít ho. Nic míň, nic víc. A i něčím takto zdánlivě banálním si můžeme zajistit vyšší kvalitu života, o niž jde každému, kdo má aspoň špetku zdravého rozumu.