Co si představit pod pojmem černý česnek
Černý česnek je v podstatě známý bílý česnek, který prošel dlouhodobým, několikaměsíčním procesem bakteriální fermentace. Dochází k ní ve speciálních komorách s vyšší teplotou a vlhkostí, celý proces musí probíhat pod pečlivým dohledem, aby nedocházelo k rozvoji plísní a hniloby. Česnek zjednodušeně řečeno zraje a mění se jeho vnitřní struktura, která je odlišná i chuťově. Černý česnek je sladší, postrádá onu štiplavou chuť, ovšem podstatné je, co se nachází uvnitř – hotový poklad.
Více biologicky aktivních látek – ve srovnání se zralým čerstvým česnekem má černý česnek zhruba dvojnásobek látek s antioxidační aktivitou. Tím efektivně likviduje volné kyslíkové radikály v těle, zrychluje buněčnou regeneraci a přispívá ke zpomalení stárnutí. Tímto způsobem můžete efektivně podpořit i detoxikační proces, a to i bez nutnosti drastických diet. Detoxikaci můžete spolu s černým česnekem zvýšit i chlorellou, spirulinou a mladým ječmenem, které pomáhají odvádět toxické zplodiny přirozenou cestou – stolicí.
Některé látky s organickým obsahem síry zároveň působí jako likvidátor patogenních bakterií, je to v podstatě přirozené antibiotikum, které ovšem, na rozdíl od těch syntetických, nenarušuje střevní mikroflóru – naopak jí ještě podporuje.
S-allycysteine – tato sirná sloučenina vykazuje velmi silný účinek v léčbě překyseleného organismu vlivem stresu, nadměrné fyzické zátěže nebo naopak chronického nedostatku pohybu a zároveň u nevhodných stravovacích zvyklostí. Eliminuje špatný cholesterol a působí jako bariéra proti nádorovému bujení.
Obsah minerálů, vitamínů a stopových prvků se nesnižuje – fermentační proces nemá negativní vliv na obsah těchto živin, proto vašemu organismu můžete přispět i na této bázi. Kromě síry v něm najdete fosfor, vápník, draslík, mangan, zinek, sodík, hořčík, vitamín C, provitamín A a pestrou plejádu vitamínů skupiny B.