Cesta ke kráse začíná uvnitř
Když se rozhodnou ledviny, že nebudou pracovat, tak jak mají, tak se to dříve nebo později projeví a samozřejmě to mohou být i další jiné problémy. Přetížené nebo špatně fungující ledviny budou potřebovat pomoci a na to je třeba pamatovat především s příchodem jara, kdy se můžete zajímat o detox. V tomto procesu je nejdůležitější se zaměřit na játra a ledviny, které fungují jako taková čistička krve. Je až neuvěřitelné, že ledvinami proteče denně skoro 1 500 litrů krve, možná i více, záleží na typu člověka. A protože fungují jako skvělý filtr, tak všechny ty litry musí zkontrolovat a špatné nečistoty nechat odejít s močí pryč. Již nyní je jasné, že když nebudou fungovat, tak je tu pořádný průšvih.
Je třeba hodně pít
Ledviny jsou spjaty s vodou, a pokud jim chcete skutečně pomoci, tak jedině touto cestou. Prospějí jim bylinkové čaje, které podpoří jejich činnost. Opět máme v dnešní době obrovskou výhodou, že nemusíme chodit na sběr bylinek, ale rovnou si můžeme zakoupit čaj, který je připravený podle potřeby. Také jsou skvělé brusinky, které se zaměřují na zdravé močové cesty. Je velmi zajímavé, že činnost ledvin mohou dokonce ovlivnit i potraviny, které konzumujete. A rozhodně fazole adzuki či mungo mezi ně patří. Také to chce trochu disciplíny a to omezení uzeniny a velmi slaných produktů. Pokud jim chcete dopřát balzám, tak si udělejte vývary z kostí. I chutné polévka umí dělat divy a zázraky.
Moudrost z přírodní spíže
Naše babičky si uměly poradit s mnoha neduhy a právě i se zaměřily i na tyto. Ledvinový čaj se skládal z devatero bylin. Původně měl obsahovat listy z břízy, vřesovou nať, květ černého bezu, truskavec, listy brusinek, libečkový kořen, zlatobýl, průtržník a přesličku. Kombinace tedy není žádný elixír, který by člověk s radostí popíjel, ale zase když pomáhá ledvinám, tak je dobré to překousnout a podpořit jejich činnost. Vždyť nám to všechno vrátí. Pokud nechcete tolik míchat bylinky, tak můžete zkusit lichořeřišnici nebo vojtěšku, také toho umí poměrně dost.