Bylinky pro dobrý spánek
Proč jsou bylinkové směsi výhodnější
Doplňují se svým složením – s bylinkami je to podobné, jako se sušeným ovocem a oříšky, které si namícháte do sáčku na cyklistický výlet. Vlašský ořech vám dodá mnoho nenasycených kyselin Omega-3, kešu oříšky mnoho L-Tryptofanu, para ořechy výrazné množství selenu atd. Bylinky v čajové směsi mívají více širokospektrální účinnost.
Levandule – je známa svými zklidňujícími účinky na psychiku, zlepšuje trávení a podporuje usínání. Mohou ji užívat i malé děti a je vhodná i v těhotenství. Zároveň podporuje v činnosti imunitní systém, čímž se urychluje léčba různých zánětů a infekcí.
Listy malin a ostružin – nasazují se zejména na „ženské“ problémy v menstruačním cyklu a zároveň pomáhají s trávením. Podporují detoxikaci a léčí zánětlivé procesy vyvolané mimo jiné i stresem a nevhodnou životosprávou.
Meduňka – meduňku užíváme zejména pro uvolnění křečí hladkého svalstva, což může být vyvoláno nejen deficitem hořčíku, ale i neurologickými problémy v důsledku stresového přetížení. Proto se hodí i jako bylinka pro dobrý spánek, nejlépe ovšem v čajových směsích.
Okvětní lístky růží – odvar z růžových lístků má pozitivní vliv proti patogenním bakteriím a zároveň vykazuje léčebný efekt na zklidnění podrážděné psychiky. Růže je také silným antioxidantem.
Heřmánek pravý – podporuje detoxikaci zvýšenou tvorbou potu a dokáže uvolnit bolestivé stahy a křeče hladkého svalstva trávicího traktu.
Bylinkovou směsí se stěží předávkujete – předávkovat se můžete i některými bylinkami, zpravidla to má sice lehčí průběh (pokud ovšem neriskujete konzumaci jedovatých rostlin), ale nepřinese to kýžený efekt, který od nich očekáváme. Jestliže ovšem namícháte vhodnou směs, např. pro lepší spánek, je pravděpodobné, že bude obsahovat větší množství různorodých složek, než jednu či několik málo složek v extrémní dávce. Lidé, kteří směsi dovedou namíchat, je navíc podpoří i vlastními zkušenostmi a potvrdí vám, že směs mívá vyšší působnost s minimálním rizikem vedlejších účinků.